دومین نمایشگاه «رصتا» فردا افتتاح می‌شود

نوشته شده توسط:مدیریت مدیر سایت | ۰ دیدگاه

در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه ملی رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر ایران، سخنگوی مجمع «رصتا» از افزایش نزدیک به دو برابری شرکت کنندگان نمایشگاه نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش فیلم نت نیوز به نقل از ستاد خبری دومین نمایشگاه «رصتا»، سامان مرادحسینی عضو شورا و سخنگوی مجمع «رصتا» درباره ارزیابی بخش خصوصی از برگزاری نخستین نمایشگاه «رصتا» گفت: سال گذشته در نمایشگاه 96 سکوی دارای مجوز از ساترا حضور داشتند و علاوه بر این در این نمایشگاه، مجمع رسانه‌های صوت‌وتصویر فراگیر ایران تشکیل و انتخاباتی برای این مجمع برگزار شد که ۱۶۵ سکو در این انتخابات شرکت و هشت نفر از مدیران و مالکان سکوها از سوی شرکت‌کنندگان بیشترین رأی را برای حضور در شورای راهبری مجمع «رصتا» دریافت کردند و به‌عنوان اعضای اصلی شورای راهبری انتخاب شدند.

عضو شورای مجمع «رصتا» بیان کرد: آخرین آمار ثبت نام سکوهای دارای از مجوز از ساترا بیانگر افزایش تقریبا دو برابری میزان مشارکت رسانه‌های فراگیر در این نمایشگاه است و تاکنون 151 رسانه دارای مجوز از ساترا برای شرکت در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند و علاوه بر این برخی اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت و سایر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات به رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در این نمایشگاه حضور دارند.

مرادحسینی در ادامه اعلام کرد: نخستین مجمع «رصتا» با حضور اعضای محترم مجمع روز دوشنبه ۱۱ دی‌ماه امسال در دومین نمایشگاه برگزار خواهد شد و مسائل مهمی از جمله گزارش عملکرد امسال سال و برنامه‌های آتی مجمع بحث و بررسی خواهند شد.

وی افزود: افتتاحیه ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۰ دی‌ماه با حضور پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد؛ همچنین دوشنبه ۱۱ دی‌ماه نشست شورای حمایت و تسهیلات از سکوها، سه‌شنبه ۱۲ دی‌ماه نشست مجمع «رصتا» و چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه نشست شورای تدوین مقررات در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

سخنگوی مجمع «رصتا» در پایان تاکید کرد: همگرایی و هم‌افزایی بین فعالان، ذی‌نفعان و حمایت‌کنندگان صوت‌و تصویر فراگیر، ایجاد فرصت برای توسعه هدفمند سکوهای صوت‌و تصویر فراگیر و شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فعالان زنجیره ارزش آفرینی رسانه‌ها و همچنین بازایابی و عرضه اقتصادی تولیدات به نفع تولیدکنندگان و مشاغل ذیربط از جمله اهداف و دستاوردهای این نمایشگاه به‌عنوان مهمترین رویداد بزرگ ملی در حوزه نمایش خانگی و صوت و تصویر فراگیر به شمار می‌رود.

خبرنگاران می‌توانند برای حضور در مراسم افتتاحیه و پوشش خبری دومین نمایشگاه «رصتا»، راس ساعت 10 در مصلی امام خمینی(ره) و محل نمایشگاه حاضر شوند.

منابع : سایت ساترا - فیل نت - خبرگزاری ها : صا وسیما، مهر، ایرنا، تسنیم، فارس و ...

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...